Investiční skupina DRFG a další aktivity Davida Rusňáka


David Rusňák pochází z malé slovácké vesničky Labuty nedaleko Kyjova. V roce 2013 se oženil s Petrou Schillerovou a mají spolu syna. V roce 2011 veškeré své podnikatelské aktivity sloučil do investiční skupiny DRFG. Společnost DRFG se orientuje pouze na český trh a investuje do nemovitostí, zejména do retailových a obchodních center, telekomunikací a finančních služeb. Oproti jiným společnostem podobného typu peníze z České republiky nevyvádí za hranice a investuje je doma.

Investiční skupina DRFG

Své první vydělané prostředky investoval David Rusňák do obchodu se stavební chemií, oboru poradenství k evropským dotacím a vývoje softwaru pro sklady a továrny. Své aktivity sjednotil v roce 2011 založením investiční skupiny DRFG, která je mimo jiné i zřizovatelem investičních podílových fondů, které spravuje lichtenštejnská společnost CAIAC Fund Management. Aktiva investiční skupiny DRFG v roce 2018 překročila částku 7,3 miliardy korun. Skupina DRFG do začátku získala kapitál právě díky nabídce vlastních dluhopisů. Pro rozsáhlé dobročinné akce, kterým se věnuje, inicioval vznik Nadace DRFG. Dále provozuje i online ekonomický magazín Peak.cz.

Společensky prospěšná činnost a sponzoring Davida Rusňáka

V roce 2016 investiční skupina DRFG založila Nadaci DRFG. V ní propojuje lidi a pomáhá vytvářet příjemnější místa pro život. Společnost DRFG je hlavním partnerem hokejového týmu Kometa Brno. Díky tomu se brněnská hokejová hala přejmenovala z původního názvu Rondo na DRFG Arénu. Dále byla DRFG partnerem turné kapely Team, podporuje fotografa a cestovatele Jiřího Kolbabu, nebo mezinárodní jazzový festival JazzFestBrno.

Souhlasím s užitím cookies pro marketingové účely. Více informací zde.